Madrid - Španielsko
2024

Poznávací zájazd

Ponúkame vám zájazd do mesta Madrid – okúzľujúceho srdca Španielska s prekrásnou architektúrou, úchvatnými múzeami a galériami, parkami, bujarým nočným životom a historického Toleda.

Madrid- kráľovský palác, Obrázok od Car Loss Voniya z Pixabay

1. DEŇ

Let Viedeň-Madrid. Príchod okolo obeda, transfer do hotela. Následne navštívime Hlavné námestie Plaza Mayor, ktoré bolo v minulosti centrom života Habsburgovcov, dejiskom býčích zápasov, popráv kacírov. Naskytne sa nám pôsobivý pohľad na Kráľovský palác – oficiálne sídlo španielskeho kráľa. S 2800 izbami je považovaný za najväčší kráľovský palác západnej Európy. Počas prehliadky uvidíme dedičstvo maliarov ako El Greco, Goya, Rubens, alebo Carravaggio… Uvidíme aj Španielske námestie s pamätníkom na počesť Cervantesa a jeho najznámejších literárnych postáv Don Quijota a Sancha Panzu.

Cervantes – Don Quijot, Obrázok od Angel Hernandez z Pixabay

2. DEŇ:

Ráno opustíme Madrid a urobíme si výlet do dvetisíročného Toleda, ktoré predstavujefascinujúci stret troch kultúr – kresťanskej, židovskej a arabskej. Prezrieme si priestory  mohutnej gotickej katedrály. Uvidíme aj majestátny kláštor San Juan de los Reyes, ktorý mal byť miestom posledného odpočinku Isabely Kastilskej a Ferdinanda Aragónskeho. Neprehliadnuteľná bude pôvodne moslimská pevnosť Alcázar, ktorá určite zaujme svojím tvarom, ponášajúcim sa na jeden slovenský hrad. V prípade záujmu večer hudobno-tanečná temperamentná flamenco show.

3. DEŇ

Navštívime park, známy ako „zelené pľúca Madridu “- Retiro park. Záhrady, po ktorých sa budeme prechádzať boli v minulosti vymedzené len pre kráľovskú rodinu. Okrem oddychu ponúka park mnoho čarovných zákutí. V čase obeda sa zastavíme na slávnom trhu San Miguel, kde si príde na svoje naozaj každý. Desiatky stánkov s rôznorodými pochúťkami ako ryby, morské plody, šunky, syry, tradičné tapas, či víno. Kúsok odtiaľ sa nachádza najstaršia čokoládovňa s presláveným churros v meste. Po bujarej noci plnej zábavy sa nadránom madridčania zastavia na tieto šišky s čokoládou

Popoludní individuálne voľno, možnosť návštevy múzeí, napríklad svetoznáme El Prado, kde nájdete unikátne zbierky európskych veľmajstrov 16. – 19. stor. ako Velázquez, Goya, Rafael či Rubens, takisto aj smutne slávny obraz Guernica od Pabla Picassa. Pokiaľ patríte k milovníkom športu, nenechajte si ujsť prehliadku domovského štadiónu jedného z najlepších futbalových klubov sveta.

Retiro Park

Churros

4. DEŇ

Dopoludnia priestor na návštevu miest, ktoré sme predchádzajúce dni nestihli, nákup posledných suvenírov… Do videnia, Madrid. V poobedňajších hodinách autobusový transfer na letisko, večer prílet do Viedne.

Štadión Real Madrid

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
699 € / os.

Termín:  2024

Cena zahŕňa: 

– dopravu pravidelnou linkou Viedeň– Madrid – Viedeň

– skúsený sprievodca počas celého zájazdu, poistenie insolventnosti

– 3x ubytovanie v 3* hoteli v Madride s raňajkami

– autobusový transfer z letiska do hotela a späť

– prehliadka Madridu s miestnym sprievodcom

– prehliadka Toleda s miestnym sprievodcom

Cena nezahŕňa:

– komplexné cestovné poistenie  

– skupinový vstup do Kráľovského paláca –  12€ dospelý a 6€ senior

– vstup do katedrály v Tolede – 10€

– vstup do Museo Del Prado (fakultatívne) – dospelý 15€, senior 7,50€

– spiatočný lístok na spoj Madrid – Toledo – Madrid – cca 28€

– fakultatívne vstup na večernú  live-show ( flamenco tanečníci, gitaristi, speváci) – cca 45€