Mandarínkové dožinky
Klenoty južnej Dalmácie a historický Mostar
12.-17.okt. 2024

      Pozývame vás do oblasti, kde nás  čaká chránená prírodná oblasť s viac ako 3000  hodinami slnka ročne, do domova mandarínok, ktoré sa tu pestujú na ploche 20 000 ha. Hovoríme o delte rieky Neretva, ktorá sa okrem bohatého sortimentu rastlín pýši aj 310 druhmi vtákov a 150 druhmi rýb. Zažite krásny jesenný týždeň na Makarskej riviére, v 5* hoteli s polpenziou a okrem plavby za mandarínkami objavíte kúzlo starobylých miest ako Dubrovnik, Split, či orientálny Mostar.

Rámcový program: 

1.deň: 

       Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Cesta cez Rakúsko, Slovinsko na Makarskú riviéru, 60 km dlhý pás pobrežia, s krištáľovo čistým azúrovým morom a nádhernou stredomorskou prírodou a klímou.  5* hotel na Makarskej nás očakáva na nasledujúcich 5 nocí.

2.deň: 

       Výlet za skvostami Makarskej. Navštívime Split, známy množstvom archeologických vykopávok a pamiatok, z ktorých najznámejší je Diokleciánov palác. Spoločná prehliadka mesta.

3.deň: 

      Celý tento deň je venovaný oslave mandarínok. Navštívime chránenú prírodnú oblasť – deltu rieky Neretva. Budeme sa plaviť jej romantickými meandrami. V „údolí mandarínok“ sa dopestuje ročne až 60 000 ton mandarínok, a preto miestni obyvatelia ponúkajú turistom atmosféru oberačiek pri veselej hudbe, pri vínku a špecialitách regiónu. Vrecko Vami ručne zbieraných mandarínok si hrdo zoberiete domov.

4.deň: 

      4.deň nás po raňajkách čaká stredoveké historické centrum s vôňou orientu, skvost Bosny a Hercegoviny – Mostar. (Unesco). Historické kresťansko-moslimské mesto, so zmesou kultúr, s charakteristickým mostom z r.1565 je zároveň najslnečnejším mestom Európy. Pri návšteve Mostaru určite nevynecháme  Kujundžiluk, vydláždenú orientálnu uličku,  preplnenú drobnými obchodíkmi so suvenírmi, ale aj  mešitu Koski Mehned zo 17.stor., dnes už opäť prístupnú verejnosti. Nezabudnite ochutnať bosniansku špecialitu burek – chrumkavý slaný koláč plnený mletým mäsom alebo syrom.

5.deň: 

      5.deň nás čaká krásna panoramatická cesta do Perly Adrie – Dubrovnika. Slávny výrok írskeho spisovateľa Bernarda Shawa: „ Tí, ktorí hľadajú raj na zemi, musia prísť do Dubrovníka.“ hovorí za všetko. Dubrovník sa považuje za  mesto výnimočných kultúrno-historických pamiatok, a preto cele staré mestské jadro vyhlásilo UNESCO sa chránené svetové dedičstvo. Mesto učarovalo aj filmárom, natáčal sa tu napr. celosvetový trhák Hra o tróny.

Po príchode spoločná prehliadka mesta, po nej individuálne voľno v meste, kde si v rámci prestávky popri príjemnej kávičke nezabudnite dať rožatu – tunajší tradičný dezert.

6.deň: 

      6.deň náš výlet po tomto krásnom kraji končí. Po raňajkách sa s Chorvátskom rozlúčime poslednou prechádzkou pri mori, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
729 € / os.

Termín: 12.-17.okt. 2024

Cena zahŕňa:

  • dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  • sprievodcu zájazdu, poistenie proti insolventnosti
  • 5 x ubytovanie v 5* hoteli pri pláži s polpenziou, vonkajším bazénom, wellnessom a SPA na Makarskej riviére
  • miestny sprievodca v Mostare, v Dubrovniku aj počas mandarinkového výletu
  • celodenný výlet za mandarinkami, plavba loďou po rieke Neretva s ovocím, nápojmi a hudbou, zber mandariniek
  • 1 balík čerstvo nazbieraných mandarínok, občerstvenie, animácia

Cena nezahŕňa:

  • príplatok za jednolôžkovú izbu – 200€ na 5 nocí
  • cestovné poistenie – 30€
  • pobytová taxa v hoteli
  • vstupy na mestské hradby v Dubrovníku + pamiatky v Splite