Najväčšia výstava kvetov v Európe a rímske pamiatky – Tulln
31.aug. 2024

      Na brehu Dunaja v Rakúsku leží mesto Tulln. Malé útulné mestečko je známe rozprávkovými záhradami, či zachovalými architektonickými pamiatkami pochádzajúcim z vrcholného stredoveku a dokonca aj z rímskych čias. Ale vedeli ste, že sa tu koná aj  najväčšia európska výstava kvetov?

Program: 

      Po príchode do mesta čaká všetkých milovníkov kvetov a prírody nezabudnuteľný zážitok. Medzinárodný záhradnícky veľtrh ponúka na výstavnej ploche 85 000 m² všetko, čo má niečo spoločné so záhradou a rastlinami. V desiatich halách budú k videniu aj nádherné aranžmány zaujímavých rastlín, ovocí a zeleniny. V rámci veľtrhu sa bude konať aj najväčšia výstava kvetov v Európe, (vyše 200 000 kúsov), ktoré zmenia jednu halu na more farieb, tvarov a vôní. Súčasťou bude aj prehliadka úspechov najlepších rakúskych záhradníkov a kvetinárov. Možnosť nákupu. Na veľtrhu nesmie chýbať ani hala venovaná miestnej atrakcii – zážitkovým záhradám Kittenberger, kde nájdeme zmenšené zelené oázy pokoja. Dostatočné množstvo voľna na výstave (v čase obeda možnosť využiť veľtržnú reštauráciu).

      Popoludní ponúkame možnosť navštíviť so sprievodcom centrum mesta Tulln, kde sa zameriame hlavne na rímske pamiatky. Rimania tu kedysi mali tábor a veľký prístav – Comagena. Z čias ich impéria tu nájdeme najstaršiu kamennú stavbu Rakúska –  rímsku vežu, ale pozornosť si zaslúži aj románsky kostol sv. Štefana z 12. stor. Kostol je považovaný za skutočnú perlu neskororománskeho stavebného umenia. Pri prechádzke centrom však neopomenieme ani ostatné monumenty. Tí, ktorí o návštevu mesta nemajú záujem môžu zostať na výstave. Odchod v podvečerných hodinách, príchod na Bratislavy večer.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
37 € / os.

Termín: 31.aug. 2024

Cena zahŕňa:

  • dopravu luxusným autobusom s klimatizáciou – sprievodca zájazdu
  • poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie 5€
  • skupinový vstup na výstavu dospelý aj senior – 13€,  deti 6-15r. – 4€