NÓRSKO – AURLANDFJORD
(Oslo, fjordy, vodopády, najkrajšia železnica)
15.-19.máj 2024

      Pozývame Vás do jednej z najnavštevovanejších oblastí Nórska. Okolie Aurlandu je bohaté na prírodné krásy. Prevezieme po svetoznámej železnici Flåmsbane, ktorú vyhlásili za  najkrajšiu na svete. Jazda úsekom dlhým 20 kilometrov poskytuje dokonalý panoramatický zážitok. Užite si krásu majestátnych hôr počas plavby na výletnej lodi po Nærøyfjorde, (UNESCO). Uvidíte niekoľko mohutných vodopádov, počas nenáročnej turistiky si vychutnáte fascinujúce prírodné scenérie. Navštívite známe turistické stredisko Hemsedal. Budete prechádzať niekoľkými horskými priechodmi, kde nadobudnete pocit, akoby ste sa ocitli na inej planéte. Zastavíte sa pri jednom z 28 zachovalých drevených stĺpových kostolov z 12.storočia, absolvujete jazdu najdlhším na svete Lærdalským tunelom – 24,5 km a mnoho iného.

Program zájazdu: 

1.deň: 

      Odlet 13:45 z Viedne, prílet do Oslo 16:00. Cestou na hotel krátka informatívna prehliadka mesta.

2.deň: 

      Po raňajkách prehliadka Oslo. Medzi najznámejšie turistické atrakcie nórskej metropoly patrí budova Opery. Odtiaľ prejdeme k pevnosti Akerhus festning. Popri radnici by sme sa dostali do prístavnej časti Aker brygge s obchodnými centrami. Zastavíme sa pri kráľovskom paláci. Následne sa prejdeme promenádou po Karl Johans gate k budove nórskeho parlamentu Stortinget. V popoludňajších hodinách odchod do turistického strediska Hemsedal. Ubytovanie.

3.deň: 

      Presunieme sa k vodopádu Rjukandefossen. Po prejazde horským priechodom  sa zastavíme pri drevenom kostole z 12. storočia. Budete mať možnosť absolvovať jazdu po železnici Flåmsbane a plavbu výletnou loďou do Gudvangenu s vikingským múzeom Vikingvalley. Po prehliadke Flåmu sa serpentínami vyvezieme na vyhliadku.

Dnešný deň, 17. mája sa oslavuje najväčší nórsky sviatok- Deň podpísania Ústavy nezávislého Nórska. Zažijeme slávnostnú atmosféru.

4.deň: 

      Prejdeme sa údolím k vodopádom Hjellefossen a Avdalsfossen. Následne nás čaká prejazd horským priechodom po ceste Tyinnveien s výhľadmi na zasnežené štíty národného parku Jotunheimen. Ubytovanie v hoteli pri letisku Oslo/Gardermoen.5.deň:

      Transfer na letisko a odlet 7:00, prílet do Viedne o 9:15

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1290 € / os.

Termín: 15.-19.máj 2024

Cena zahŕňa:

  • Spiatočnú letenku Viedeň-Oslo-Viedeň, všetky poplatky, 10 kg príručnej batožiny

  • dopravu 8- miestnym mikrobusom

  • slovenský sprievodca

  • 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách /First hotel Millenium/, raňajky

  • 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách apartmánového domu  v lyžiarskom stredisku Hemsedal (plne vybavená kuchyňa,  sauna, krb, balkón)

  • 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách /Aurland-Lindstrom/, raňajky

  • 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách/Quality airport hotel Gardermoen/, raňajky