NÓRSKO - LOFOTY
(polárny kruh a polnočné slnko)
2024

​      Súostrovie Lofoty – prekročíme polárny kruh-  je snáď najkrajšie miesto Nórska. Tu si človek najlepšie uvedomí ohromujúcu silu prírody. Majestátne horské masívy vystupujúce priamo z hlbín mora, dlhé fjordy tiahnuce sa medzi hornatými ostrovmi, ale aj malebné rybárske dedinky. Dozviete sa o lofotských treskách, zúčastnite sa kŕmenia tuleňov a vydier. Vstúpte do vikingského múzea, navštívte drevený kostol s 1200 miestami na sedenie. V čase nášho zájazdu zažijeme polnočné slnko.

Program zájazdu: 

1.deň: 

       Odlet 13:45 z Viedne, prílet do Oslo 16:00. Ubytovanie.

2.deň: 

      Odlet z letiska Oslo za polárny kruh do Narviku, odkiaľ sa presunieme do južnej najkrajšej časti súostrovia Lofoty na ostrov Moskenesøy. Ubytujeme sa na tri noci.

3.-4.deň: 

      Počas týchto dní budeme spoznávať okolie bohaté na známe turistické atrakcie – rybárske dediny, či obec s najkratším názvom Å. Vyjdeme na vrch Reinebringen, odkiaľ sa naskytá úžasný výhľad na okolité štíty hôr. Túra na tento vrch by mal absolvovať snáď každý, kto navštívi Lofoty . Navštívime sklárne v dedine Vikten, známej výrobou fúkaného skla. Budeme mať príležitosť ochutnať skvelú tradičnú rybaciu polievku, lofotskú sušenú tresku s viac ako 1000-ročnou históriou. K tradičnej nórskej kuchyni patrí tiež sob, los či veľryba.

 

5.-6.deň: 

      Tieto dva dni venujeme potulkám po strednej časti Lofot. Nachádza sa tu niekoľko krásnych pieskových pláži. Navštívime rybársku dedinu Ballstad s typickými rybárskymi domami tzv. rorbuer. Oblasť je ideálnou pre sledovanie prírodného úkazu –polnočné slnko. V pláne sú nenáročné túry a možnosť nahliadnuť do vikingského múzea Lofotr.

7.-8.deň: 

     Premiestnime sa k mestu Svolvær, považovaného za hlavné mesto Lofot. Cestou podnikneme okružnú jazdu po ostrove Grimsøya a urobíme si prehliadku rybárskej dediny Henningsvær. Zastavíme sa v Lofotskom akváriu, Pozrite si ryby a fascinujúce morské živočíchy z vôd obklopujúcich Lofoty– od kôrovcov po morské uhorky a špeciálne akvárium pre severovýchodné arktické tresky. Nesporným vrcholom dňa je kŕmenie vydier a tuleňov.

9.deň (11.07): 

      Odchod na letisko Narvik a odlet do Oslo. Ubytovanie v blízkosti  letiska.

10.deň: 

      Odlet 7:00 do Viedne, prílet 9:15

 

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
2250 € / os.

Termín:  2024

 

Cena zahŕňa:

 •  Spiatočnú letenku Viedeň-Oslo-Viedeň, všetky poplatky, 10 kg príručnej batožiny

 •  spiatočnú letenku Oslo – Narvik – Oslo

 •  dopravu 8 – miestnym mikrobusom

 • slovenský sprievodca

 • vstup do akvária

 • 3x ubytovanie v dovolenkovom dome rorbuer v Reine /Rorbu Reine, Amaliebua/

 • 2x ubytovanie v dovolenkovom dome /Haukland Beach View – Superior cabin/

 • 2x ubytovanie v dovolenkovom dome /Svinøya Rorbuer – Superior Cabin + Sauna/

 • Dovolenkové domy majú cca vybavenie : (4 spálne /2 spálne 2x jednolôžkové postele, 2spálne s manželskými posteľami, balkón, terasa, výhľad na more, výhľad na hory, klimatizácia, kuchyňa, práčka, krb, vaňa alebo sprchovací kút, chladnička, čajová kanvica/kávovar, mikrovlnná rúra, kuchynský riad, priestor, umývačka riadu, sporák, krb, kúrenie , TV s plochou obrazovkou, WI-FI.

 • 2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách /hotel Anker v Oslo.

 • Poistenie CK proti úpadku

Cena nezahŕňa:

 • komplexné cestovné poistenie

 • všetko ostatné, čo nie je zahrnuté v cene