Severné Thajsko 2024

Vydajte sa spolu s nami na dobrodružnú cestu po krajine plnej starobylých miest, s nádhernými horskými scenériami, dych vyrážajúcimi budhistickými chrámami a kuchyňou vďaka jej vôni a chuti známou po celom svete.

1. deň
odlet Viedeň – Chiang Mai

2. deň
Chiang Mai

Poobede navštívime Staré mesto a chrám Suandok a veľmi obľúbený a hektický trh Warorot s bohatým výberom ovocia a thajského jedla.

3. deň
Chiang Mai

Sloní park Mae Taman, presun na farmu orchideí s obedom; poobede navštívime miestnych remeselníkov v dedine Sankhampaeng. Poobede voľno. Večera v štýle Khantoke s ukážkou tancov. (R-O-V)

4. deň
Chiang Mai – Chiang Rai

Presun na sever. Cestou sa zastavíme v termálnych prameňoch Mae Kha Chan, kde sa môžeme okúpať a absolvovať masáž a následne budeme pokračovať ku chrámu Wat Rong Khun (Biely chrám), dodnes nedokončenom, máte tu možnosť zakúpiť si za symbolický poplatok papierik, na ktorý môžete napísať svoje prianie a nechať ho v chráme.  Večera s návštevou nočného trhoviska. (R-O-V)

5. deň
Zlatý trojuholník

Toto legendárne miesto, ktoré si prezrieme bolo kedysi známe pestovaním ópia. Dnes sa tu nachádzajú čajové plantáže. Stretávajú sa tu hranice 3 krajín – Thajska, Barmy a Laosu. Záujemcovia môžu na chvíľu prejsť do Laosu (10 USD/os. špeciálny hraničný pas). Užijeme si plavbu loďou po rieke Mekong. (R-O-V) 

6. deň
Sukhothai

Historický park Sukhothai je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Miestne kráľovstvo založené v 13. storočí bolo označované za zlatý vek thajskej histórie a kultúry. Navštívime historický park s chrámové ruiny. Transfer do Phitsanoluke (1 hod.jazdy). (R-O-V)

7. deň
Svätyňa opíc

Ráno návšteva chrámu Wat Mahathat a transfer do Loburi, kde navštívime Ruiny Kmérskeho chrámu a svätyňu opíc. V poobedných hodinách nás bude čakať cesta na ďalšie krásne thajské mesto žijúce históriou – Ayutthaya. (R-O-V) 

8. deň
Ayutthaya

Starobylé thajské mesto založené v 14. storočí. Stalo sa druhým hlavným mestom krajiny, v tej dobe ešte nazývanej Siam a na vrchole svojho rozkvetu, na začiatku 18. storočia, bolo najväčším mestom na svete. Plavba loďou po rieke Pasak.  Dozvieme sa o živote obyvateľov a pozrieme si historické chrámy – Wat Phra Si Sanphet, Wat Mongkhon Bophit a Wat Na Phra Meru, presun do hlavného mesta Thajska – Bangkoku.

9. deň
Bangkok

Prehliadka mesta, návšteva Veľkého kráľovského paláca a chrámu smaragdového Buddhu. Taktiež si pozrieme starobylý chrám Wat Pho na ostrove Rattanakosi, zvaný tiež Chrám ležiaceho Budhu, vďaka obrovskej zlatej soche ležiaceho Budhu, ktorá má na dĺžku až 46 metrov. Poobede sa zvezieme loďkou po rieke Chao Phaya (R-O)

10. deň
Bangkok – Plávajúce trhy

Skoro ráno uvidíme unikátne trhovisko, ktoré sa rozprestiera pozdĺž vlakových koľajníc. Zatiaľ čo okolo nakupujúcich prechádzajú vlaky, ničím nerušení predávajúci ponúkajú rôzne druhy tovaru. Potom budeme pokračovať v ceste k najfarebnejšiemu plávajúcemu trhovisku v celom Thajsku nazývaného Damnoen Saduak. Budeme môcť pozorovať každodenný život miestnych obyvateľov, ktorí tu predávajú čerstvé ovocie a zeleninu od okolitých farmárov. Čaká nás taktiež plavba na lodičke medzi týmito trhmi. Cestou si pozrieme soľnú a kokosovú farmu. (R-O)

11. deň
Bangkok – Koh Chang

Vydáme sa na cestu do provincie Trat a odtiaľ trajektom na nádherný ostrov Koh Chang (Sloní ostrov). Legenda hovorí, že sloní ostrov je pomenovaný podľa hôr, ktoré sa tam nachádzajú a z lietadla pripomínajú ležiaceho slona. Čakajú na nás rozprávkové pláže, priezračne čisté more a zaslúžený odpočinok v 4* rezorte. (R)

11. – 14. deň
Koh Chang

Oddychovať budeme na tých najkrajších plážach ostrova Koh Chang, a v prípade, že sa rozhodnete spoznávať okolie, na výber sú fakultatívne výlety loďou na iné ostrovy. (R)

15. deň
Odlet Bangkok – Viedeň

16. deň
Prílet do Viedne

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
2 250

Termín: 2024

Cena  zahŕňa:

Leteckú dopravu Viedeň – Chiang Mai a Bangkok – Viedeň s prestupom, vrátane všetkých poplatkov ● ubytovanie: 13 nocí v 3*/4* hoteloch s raňajkami v štandardných dvojlôžkových izbách s príslušenstvom ● obedy a večere ako je uvedené pri jednotlivých dňoch (R-O-V) ● transfery podľa programu ● výlety podľa programu, vrátane vstupov ● služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celého zájazdu

Cena nezahŕňa:

Príplatok 450€ za jednolôžkovú izbu ● fakultatívne výlety na ostrove Koh Chang ● prepitné ani iné vedľajšie výdaje ● cestovné poistenie (64€/pobyt vrátane poistenia storna zo zdravotných dôvodov)