Srí Lanka


Srí Lanka – história, UNESCO, príroda, relax a kúpanie,
9.2.-13.3.2020, 14 dní / 11 nocí

V čase, kedy je na Srí Lanke pekné letné počasie, prejdeme najzaujímavejšie miesta ostrova a na juhu si užijeme relax a plávanie v oceáne. Z atrakcií, ktoré nás tu čakajú, spomeňme Pinnawalu so sloním sirotincom a manufaktúru na výrobu papiera. Severným smerom najstaršie kráľovské mesto Anuradhapura*, Leviu skalu Sigiriya* s kamennými zvyškami kráľovského mesta a jaskynné chrámy Dambulla*. Neobídeme ani Chrám Budhovho zubu v Kandy*, výrobňu šperkov a tanečné predstavenie krojovaných tanečníkov. Milovníci prírody si vychutnajú botanickú záhradu a čajové plantáže. Prídeme až do najvyššie položeného mesta Nuwara Eliya a cez národný park Udawalawe sa presunieme na juh ostrova. V obci Polhena sa ubytujeme v tesnej blízkosti oceánu a pieskovej pláže. Fakultatívne navštívime Koggalu s rybármi na bidlách, ľudovým múzeom a korytnačou farmou, jazero s lodičkami, škoricový ostrov a iné.

 

LIBER Srí Lanka 2016-11-19 _MG_9406AKF sri_web006Doprava: Letecky s prestupom v Dubaji s leteckou spoločnosťou EMIRATES . Autobusom z Bratislavy do Viedne a z letiska Colombo okruhom po miestach podľa programu a späť.  Sprievodca je prítomný po celý čas cesty z Bratislavy na Srí Lanku a sprevádza skupinu na Srí Lanke.

Organizácia: Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné víza (vypĺňa sa len elektronický formulár pre vstup do krajiny) ani povinné očkovania. Odporúčame len dodržať všetky pokyny, čo sa týka obsahu batožiny a platnosti pasu. Pri pobyte na Srí Lanke potom treba dodržiavať pravidlá pre vstup do chrámov (zahalené ramená a kolená).

 

Program: Spoločne bude možné prejsť nasledovné miesta (UNESCO* sú označené hviezdičkou):

 


Anuradhapura*
 – významná archeologická lokalita, bývalé sídlo kráľovstva, budhistické svätyne a strom.
Dambulla*
 – staré jaskynné chrámy so sochami a maľbami, všadeprítomné opice, predavači suvenírov.
Dondra – chrám s najstaršou budovou Srí Lanky a maják na najjužnejšom mieste, lokálna reštaurácia.
Galle
* – baroková holandská pevnosť, koloniálne kostoly, maják, ovocný a zeleninový trh, látky, šperky.
Kandy*
 – botanická záhrada Peradeniya, chrám Budhovho zubu, drahokamy a šperky, tanečná šou.
Koggala – záhrada s korením, plavba po jazere, škoricový ostrov, korytnačia farma, ľudové múzeum, rybári.
Mirissa – obľúbené letovisko s rybárskym prístavom, v blízkosti pobrežia koridor s veľrybami a delfínmi.
Nuwara Eliya – koloniálna architektúra a park, zeleninové záhrady, dostihová dráha, golfové ihrisko, jazero.
Polonnaruwa*
 – bývalé hlavné mesto kráľovstva, múzeum, archeologický komplex, Budhovia v skale, opice.
Pinnawala
 – sloní sirotinec a kúpanie slonov v rieke, ulica so suvenírmi, výroba papiera zo slonieho trusu.
Ramboda – vodopády a čajové plantáže (návšteva čajovej fabriky a obchodu s čajom, ochutnávka čaju).
Sigiriya* – 150 m vysoká Levia skala so zvyškami mesta, maľby žien na skale, možné voziť sa na slonoch.
Sinharaja* – dažďový prales, výskyt endemitov, prechádzka s rendžerom, kúpanie v rieke pod vodopádom.

Udawalawe – NP, pozorovanie voľne žijúcich zvierat na džípoch, vodná nádrž, sloní sirotinec a kŕmenie.

 

Strava: polpenzia (v cene) = spravidla bufetové raňajky a večere. Obedy individuálne (je možné spoločné stravovanie). Jedlo v lietadle vrátane nealko aj alko nápojov :-)

Ubytovanie: 11 nocí v 5 hoteloch, z čoho 6 nocí budeme na okruhu a 5 nocí pri oceáne = druhú polovicu zájazdu. Hotely sú cca na úrovni našich 3*hotelov. Naša kategorizácia sa však na Srí Lanke nedá aplikovať. Napr. namiesto posteľnej bielizne sú plachty (teplo). V prípade záujmu vieme zabezpečiť ubytovanie v hoteloch vyššej kategórie.

 

Cena: 1.845 €  (pri ubytovaní na 2-lôžkovej izbe s ďalšou osobou).

 

V cene je zahrnuté cestovné (vrátane letiskových transferov a poplatkov), ubytovanie v cca 3*** hoteloch, polpenzia, organizačné náklady, okružná cesta po Srí Lanke  a sprievodcovské služby. 

 

V cene nie sú vstupenky na atrakcie cca 150€, prepitné pre hotely, vodičov a lokálnych sprievodcov cca 35 €, poistenie (môžete si ho doobjednať ), strava nad rámec polpenzie.

Doplatok za ubytovanie 1 osoby na izbe: 295 €. Môžete tiež požiadať o ubytovanie s inou osobou.

Príplatok za neskoršie odubytovanie (do 21:00): 65 € 2-lôžková izba a 35 € 1-lôžková izba.

Príplatok za prednostný výber sedadla v autobuse: 10 € osoba.

 

Stretneme sa v sobotu 29.2.2020 o 11:30 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Odlet: 15:05 hod. Návrat do Bratislavy plánujeme na piatok 13.3.2020 na 14:00 hod. Prílet do Viedne má byť o 12:25 hod.
Prílet na Srí Lanku je 1.3.2020 o 8:25 hod. miestneho času. Príchod na hotel je pred obedom. Odchod z hotela pred odletom je 12.3.2020 večer (cca 21:00). Príchod na letisko o polnoci. Odlet 13.3.2020 o 2:55 hod. Celkový čas letu je 10-11 hod. jedna celá cesta. Zvyšný čas je čas prestupu (3 hod.) a časový posun.

Sprievodcovia: Irena Chrapanová a lokálni sprievodcovia.

 

Počasie v Colombe:  V oblasti, do ktorej smerujeme, nás čaká príjemných 30-35 stupňov °C (slnečná sezóna s malým počtom zrážok je tu od novembra do apríla). Vzduch na Srí Lanke je okrášľujúco vlhký, príroda je rozkvitnutá, kúpanie v oceáne aj v bazéne je možné. Dážď má mimo obdobia dažďov podobu lokálnej prehánky.