Srí Lanka, čajové plantáže, safari a tropické pláže
28.nov.-9.dec. 2024

      Objavte perlu Indického oceánu – rozmanitú Srí Lanku obklopenú neutíchajúcim oceánom. Čakajú na vás čajové plantáže, tropické pláže, budhistické chrámy, safari, nedotknutá príroda. Spoznáte domorodú kultúru, históriu a tajomstvo cejlónskeho čaju, ochutnáte čerstvé mango, papáju, exotický mix chutí a zažijete jednoduchý ale šťastný život miestneho obyvateľstva.

Program: 

1.deň: 

      Odlet na Srí Lanku.

2.deň: 

      Prílet na Srí Lanku, presun do hotela. Možnosť kúpania alebo relax na pláži. Individuálny program. Večera.

3.deň: 

      Po raňakách sa presuniete do posvätného miesta Dambulla, do najväčšieho a najzachovalejšieho jaskynného chrámového komplexu, ktorý je ikonickou srílanskou pamiatkou.
V piatich oddelených jaskyniach je asi 150 nádherných sôch a malieb Budhu.

4.deň: 

      Po raňajkách vás čaká jeden z najslávnejších monumentov Srí Lanky – gigantická skala Sigiriya, vytvorená z magmy vyhasnutej sopky.
Skala dostala pomenovanie podľa veľkej sochy leva, z ktorej sa dnes už zachovali len majestátne laby.
Na vrchole skaly bol vybudovaný komplexný systém palácov, nádrží na vodu a opevnení, ktoré bolo podľa legendy vybudované kráľom Kashyapu, ktorý sa potom, čo zavraždil otca, usídlil na skale a kruto vládol krajine dlhých 18 rokov.
Kashyapov brat Magallan chcel pomstiť otcovu smrť a povolal početnú armádu. Kashyapu v strachu zo zatknutia spáchal samovraždu. V skutočnosti tu stál o niekoľko storočí budhistický kláštor.

Popoludní čaká na vás safari na džípoch. Vydáte sa do národného parku Minneriya, ktorý je jedným z najlepších miest v krajine, kde je možné pozorovať slony a krásnu prírodu.

5.deň: 

      Po raňajkách sa môžete tešiť na okúzľujúce voňavé záhrady korenia v Matale. Práve tu sa dozviete o liečivých účinkoch byliniek, korenia a rastlín ako je kakao, vanilka, škorica, klinčeky, koriander, káva, muškátový oriešok, aloe vera,…

Neďaleko uvidíte aj hinduistický chrám Muthumariamman (Matale chrám). Veže sa pýšia stovkami detailných sôch v bohatej farebnej mozaike.
Presuniete sa do hlavného mesta kultúry ostrova do Kandy, ktoré je pre Sinhálcov najsvätejšie miesto na ostrove. Nachádza sa tu Chrám posvätného zubu, svätyňa, o ktorej sa hovorí, že ukrýva zub samotného Budhu.

6.deň: 

      Po raňajkách bude prvou zastávkou prekrásna botanická záhrada Peradeniya, ktorá bola kedysi vyhradená výlučne len pre členov kráľovskej rodiny. Peradeniya je najväčšou a najpôsobivejšou botanickou záhradou na Srí Lanke.
Nájdete tu množstvo exotických stromov a kvetín, zaujímavú zbierku orchideí, stromoradie paliem, 40 metrov vysoký bambus, obrovský figovník a stovky opíc.
Po návšteve záhrady sa vydáte do jednej z najčarovnejších častí ostrova – Nuwara Eliya so svojou špecifickou atmosférou a s množstvom čajových plantáží. Práve tu sa dozviete ako sa čaj pestuje a spracováva. Nebude chýbať ani ochutnávka čaju.

7.deň: 

      Po raňajkách návšteva slávneho kultového mosta 9 Arch Bridge (Most deviatich oblúkov) s tunelom medzi stanicami Ella a Demorada. Most bol vybudovaný z tehál, skál a cementu bez použitia železa v roku 1921. Most je 91 metrov dlhý a 24 metrov vysoký.

8.deň: 

      Po raňajkách si pozriete pobrežné mesto Galle, ktoré je domovom desiatok umeleckých galérií, osobitých obchodíkov, butikových kaviarní.
Galle je skutočný klenot zapísaný v UNESCO. Nájdete tu holandskú architektúru s tropickým prostredím, exotický starý obchodný prístav, starodávne mešity, kostoly, honosné sídla.

9.-10.-11.deň:

      Po raňajkách celodenný oddych na pláži, alebo indivudálny program. Neskôr presun na letisko- odlet do Viedne.

12.deň: 

      Prílet do Viedne.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
1890 € / os.

Termín: 28.nov-9.dec. 2024

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Viedeň – Colombo – Viedeň, letiskové a servisné poplatky
 • 1 x podpalubná batožina do 20 kg a príručná 7 kg, služby sprievodcu počas celého zájazdu
 • 9 x hotelové ubytovanie v kategórii 3* a 4*
 • 9 x polpenzia
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie
 • vstupné víza – cca 50 €
 • transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava
 • príplatok za jednolôžkovú izbu – 40 € / osoba / noc
 • privátna doprava – cca 130 USD / osoba ( záleží od počtu cestujúcich osôb )
 • vstupy – cca 90 USD
 • povinný bakšiš miestnemu sprievodcovi a vodičom – 35 USD