Starý a Nový rok v Thajsku
2024 - 2025
(so slovenským sprievodcom)

Pozývame Vás na juh Thajska na kombinovaný poznávací-pobytový zájazd. Zažijete pôvab ázijskej kultúry , prežijete starý aj nový rok v pozemskom raji plnom slnka a oddýchnete si na nádherných plážach.

26. dec. : odchod Viedeň – BANGKOK

27. dec. : dopoludnia prílet do BANGKOKU
Ubytovanie www.royalriverhotel.com  

Podvečer plavba po rieke Chao Praya. Zoznámite sa s mestom z paluby veľkej lode, ochutnáte pravé thajské špeciality z bohatého bufetu a pozriete si vystúpenie umelcov za zvukov živej hudby 

Bangkok

28. dec. : BANGKOK

Prehliadka. Uvidíme park Sanam Lunang, Kráľovský palác, Wat Arun, chrám ležiaceho Buddhu, Wat Pho a iné. Prejdeme Kráľovskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket, spolu so Zlatou horou na vrchole ktorej je krásny výhľad na rušné mesto. Zažijeme klasické thajské cestovanie miestnymi dopravnými prostriedkami, ako loďkou po kanále, metrom pod aj nad zemou, alebo tuk tukom, ktoré nás zavezú do najluxusnejších štvrtí Bangkoku SiamSilom. Navštívime aj chrám Zlatého Budhu, Wat Traimit, s 3 m vysokou a 5,5 t vážiacou sochou Budhu z rýdzeho zlata. Napokon nás čaká Čínska štvrť, s neuveriteľne rozmanitým tovarom na trhoch. Večer odporúčame návštevu Khao San Road, s množstvom barov, reštaurácií a masážnych salónov.

29. dec. : BANGKOK – plávajúce a vlakové trhy

Výlet na plávajúce trhy Damuan Saduak a návšteva Vlakového trhu. Neuveriteľný zážitok.

 

Vlakový trh

30. dec. : BANGKOK – KRABI

Transfer na letisko a odlet do provincie Krabi s následným voľnom na plávanie, relaxáciu… Provincia Krabi je jedným z najznámejších a najfotografovanejším oblastí v Thajsku aj vďaka krásnym vápencovým skalám, ktoré sa nachádzajú na súši a v mori. Ao Nang Beach je výborným miestom pre výlety loďou do krásnych zátok a na ostrovy, kde nájdete pláže s jemným pieskom koralov. Ubytovanie http://www.krabiresort.net/

31. dec. : KRABI Džungľa, PRÍRODNÝ BAZÉN EMERALD, TYGRIA JASKYŇA.  

celodenný výlet do okolia – asi hodinu cesty od Ao Nang leží tropický dažďový prales a nížina Kao Prak Národného parku Bang. Prechádzkou thajskou džungľou sa dostaneme k bazénu Emerald. Zastavíme sa pri chráme Wat Tham Suea – Tiger Cave Temple. Ide o jeden z najvýznamnejších kláštorov v južnom Thajsku, kde sa dá stretnúť mníchov a pozorovať ich pri ich typickom spôsobe života. Odvážlivci môžu vyšliapať 1237 schodov a dostať sa až na vrchol chrámu. Odmenou bude úžasný výhľad do širokého okolia.
Starý rok končí privítajme nový rok. Večer možnosť silvestrovskej zábavy v rezorte.

 

Tigria jaskyňa

 

Emerald

1. jan. : KRABI RAILAY BEACH a PHRANANG BEACH.

Nový rok -ňzačneme výletom loďou do zátoky Railay Beach – jedného z najkrajších miest v tejto oblasti s krasovými útvarmi vyčnievajúcich z modrozelenej vody. Popoludní sa pešo presunieme na druhú stranu zálivu na pláž Phranang, kde môžeme obdivovať krásnu prírodu a stráviť zvyšok dňa na pláži.

2. jan. : KRABI  

výlet loďou na 4 malebné ostrovy Koh Kradan, Ko Chauek, Koh Hai, Koh Muk. Počas výletu navštívime morské jaskyne.

 

Elephant Sanctuary

3. jan. :

Návšteva Slonieho campu, kŕmenie a kúpanie slonov. Navštívime sloniu rezerváciu, kde zachraňujú slony od týrania a ťažkej práce. Budeme ich pozorovať, nakŕmime ovocím a okúpeme sa s nimi v prírodnej lagúne

4. jan. :

Ostrov PHI PHI a Bay MAYA BAY. Výlet loďou na jeden zo 7 najkrajších ostrovov na svete  Phi Phi. Popoludní plavba na ostrov Phi Phi Lee, ktorý je známy zálivom Maya Bay, kde sa natáčal slávny Hollywood film Pláž s Leonardom di Capriom.

Thajsko - ostrov Phi Phi, Phuket, Krabi

5. jan. : Krabi voľno 

6 – 7. jan. : Phuket.

Transfer na Phuket (cca 2 a pol hodiny), ubytovanie sa v rezorte na Phukete (https://www.tonyresorts.com/ ). Ostrov Phuket sa nachádza 900 km južne od Bangkoku. Je najväčším z thajských ostrovov a obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Posledné chvíle môžeme využiť na nákupy na trhoch, dopriať si v niektorom z množstva masážnych salónov skvelú masáž.

8. jan. Phuket

Transfer na letisko. Prelet do Bangkoku a prestup na lietadlo do Viedne

9. jan. : 

Prílet do Viedne.

Thajsko - ostrov Phi Phi, Phuket, Krabi

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
2790 € / os.

Termín:  2024 – 2025

Cena zahŕňa:

  • Letenka Viedeň-Bangkok-Viedeň, letenka Bangkok-Krabi, letenka Phuket Bangkok, všetky poplatky a batožina príručná 8 kg a do podpalubia 23 kg
  • Slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca na dni kedy je program (inak bude na telefóne)
  • Ubytovanie v uvedených rezortoch v 2-posteľ.izbe s raňajkami
  • 1.večer plavba po rieke v Bangkoku s bufetovou večerou a programom
  • Program ako je uvedený, vrátane vstupov a prepravy
  • Návšteva Slonej rezervácie a aktivity so slonmi

Cena nezahŕňa:

Komplexné cestovné poistenie ( cca 100-130€/ pobyt), silvestrovskú zábavu, doplatok za 1-posteľ.izbu – 360€/pobyt.