Tajomný Edinburgh
(Škótsko, whiskey a najstrašidelnejšie mesto Európy)
2024

      Navštívte Edinburgh, hlavné mesto Škótska, ktorého história sa spája s množstvom tajomných príbehov. Edinburgh je považovaný za najstrašidelnejšie európske mesto. Edinburgh je aj najromantickejšie mesto Škótska, mesto nádherných historických pamiatok, romantických zákutí, kamenných domov, strašidiel, pravej škótskej whiskey. V kaviarni v Edinburghu vznikol aj prvý román od J.K.Rowlingovej o Harry Potterovi.

Program: 

1.deň: 

      Odlet z Bratislavy do Edinburghu, po prílete presun do hotela. Ubytovanie. Nocľah.

2.deň: 

      Po raňajkách navštívite Holyroodhouse, ktorý je jedným z oficiálnych sídiel kráľovskej rodiny. Prejdete sa po slávnej Edinburghskej Royal Mile, ktorá je lemovaná starými kamennými budovami a dláždenými nádvoriami. Daniel Defoe, autor Robinsona Crusoa, označil túto cestu za najkrajšiu na svete. Uvidíte aj jednu z dominánt mesta, katedrálu St. Giles, ktorá bola pomenovaná podľa patróna mesta svätého Gilesa. Podľa legendy bol Giles omylom zranený poľovníkom, ktorý chcel zabiť laň a po jeho smrti boli v Anglicku a v Škótsku založené útulky pre bezdomovcov a žobrákov. Budete pokračovať na Grassmarket. Tento historický trh bol svedkom mnohých verejných popráv. Môžete si pochutnať na tradičných škótskych jedlách v mnohých reštauráciách, ktoré sa tu nachádzajú. Neskôr navštívite symbol Edinburghu – Edinburghský hrad, ktorý patrí k najstrašidelnejším miestam v Edinburghu. Viac ako 900-ročný hrad je dominantou mesta. Slúžil aj ako kráľovský palác, ako štátna väznica a v súčasnosti tu nájdete škótske korunovačné klenoty.
Po prehliadke hradu budete mať možnosť individuálne navštíviť múzeum whiskey s najväčšou zbierkou škótskej whiskey na svete. Dozviete sa napríklad, čím je tento škótsky poklad výnimočný. V prípade záujmu môžete individuálne navštíviť Real Mary Kings Close, podzemnú časť mesta zo 17.storočia. Oboznámite sa s tým, že osud tohto mesta bol veľmi temný a jeho obyvatelia zažívali peklo. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3.deň: 

      Po raňajkách návšteva jednej z najnavštevovanejších škótskych atrakcií – Kráľovská jachta Britannia. Historický prístav v Edinburghu získal tú česť, že kráľovská jachta zakotvila práve v tomto prístave. Jachta slúžila dlhých 44 rokov kráľovnej Alžbete II. a počas tohto obdobia bola loď jej druhým domovom.
Nasledovať bude pešia prehliadka mesta, kde medzi zastávky bude patriť Calton Hill s inšpiratívnym pohľadom pre mnohých maliarov a fotografov. Ďalej prejdete cez záhrady Princes Street Gardens. Kto bude chcieť, večer môže zakončiť v Rose Street s množstvom reštaurácii a tradičných barov. Individuálny program. Návrat na hotel.

4.deň: 

      Po raňajkách individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet z Edinburghu do Bratislavy.

 

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
665 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Bratislava – Edinburgh – Bratislava, letiskové a servisné poplatky
 • príručná batožina do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) + priority boarding
 • 3 x hotelové ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
 • sprievodcu počas celého zájazdu
 • prehliadku Edinburghu podľa programu
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • komplexné cest.poistenie 4,80€/deň
 • príplatok za 1-lôžkovú izbu 50 € /noc
 • doprava z letiska do centra Edinburghu- spiatočný lístok cca 7,50 £
 • pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli)
 • garantované sedenie vedľa seba v lietadle – 20 € / os.
 • vstupy: Kráľovská jachta Britannia – 16,50 £ / dospelá osoba, 14,50 £ / nad 60r., Edinburghský hrad – 17,50 £ / dospelá osoba, 13,60 £ / nad 60 r., Holyroodhouse – 15,00 £ / dospelá osoba, 13,50 £ / nad 60 r.,Scotch Whiskey Heritage Centre – 16,00 £ / osoba

Je potrebný cestovný pas!!!