Thajsko – srdcová záležitosť

V Ázii som už čo-to pocestovala, párkrát som bola v Indii, v Číne, v ázijskej časti Turecka, v Kirgizsku, Arménsku, Azerbajdžane…ale Thajsko zostával dlho môj nenaplnený sen. Preto som bola veľmi šťastná a polichotená, keď sme ako jediná cestovná kancelária z Česka a Slovenska boli pozvaní na  veľtrh cestovného ruchu Thai Travel Mart + ako “ hosted buyer“ v júni 2016, v meste Chiang Mai na severe Thajska, asi 2 hod. letecky z Bangkoku.
Je to veľký veľtrh cestovného ruchu, cca 4-5000 účastníkov, ktorí ponúkajú svoje služby v Thajsku, ako aj nás, nakupujúcich tieto služby priamo od dodávateľov. Množstvo spoločenských a sociálnych akcií pred, počas aj po veľtrhu umožnilo spoznávať nielen krajinu ale aj ľudí.
Prvý dojem na letisku Suvarnabhumi v Bangkoku bol úchvatný. Je to najväčšie letisko na svete, ale  zorganizované, ľahko sa dá v ňom orientovať. Prekvapili ma neuveriteľné množstvá orchideí na každom kroku. Kvety, krásne, voňavé, naaranžované ale aj divo rastúce ma sprevádzali počas celej doby pobytu v Thajsku.
Thajsko je zem krásnych kvetov
Zároveň ma ovalilo teplo a vlhkosť. Počas našich letných mesiacov je obdobie dažďov, zažila som však len krátke, ale intenzívne dažde a boli v podstate príjemné. Navyše si hovorím, že vlhkosť pleti pomáha, a tak sa teším . Pridáme k tomu super úžasné masáže, či len nôh, krku, chrbta alebo celého tela, či nechať si obhryzkávať päty vo veľkých akváriách každom kroku, tak spokojnosť je na mieste.
Thajsko je zem wellnessu
Thajci veľmi milí, uvoľnení a zábavní, vždy s úsmevom. Sú veľmi otvorení turistom a ja som snáď nikdy  vo svete nestretla tak milých ľudí ako v Thajsku. Väčšinou sú Budhisti a hlavným princípom budhizmu je, že dostanete to, čo dáte. Sú veľmi ústretoví. Nemala som tu žiadnu zlú skúsenosť. Stretla som milých ľudí, ktorí tu žijú svoje jednoduché životy a sú vďační za všetko. Veselú a múdru taxikárku, ktorá ma zásobila množstvom zaujímavých informácií, údržbára v hoteli, ktorí prišiel o polnoci opraviť kvapkajúcu klímu a následne iniciatívne utekal po repelent, pretože zbadal komára v mojej izbe. Thajci sa usmievajú a čakajú, že sa usmejete aj vy :). Som sa pristihla, že sa naozaj viac aj ja usmievam  🙂
Thajsko je zem úsmevov
Thajsko je preslávené svojou kuchyňou, je rajom pre gurmánov, jedlá sú trochu viac pikantné a korenené. Ja som bola trošku sklamaná s raňajkami  v hoteli, pretože som sa tešila na plameň v ústach, ale pravdepodobne boli zvyknutí na medzinárodnú klientelu.  Ale mne neznámeho ovocia bolo na mraky, čo ma veľmi tešilo.
Na veľtrhu sme mali obedy aj večere tematické, miestni ľudia z rôznych oblastí Thajska prezentovali prípravu svojich špecialít. 99% bolo úplne skvelé jedlo. Neviem pomenovať všetky tie dobroty, čo som skúsila, hoci miestni Thajci s radosťou o tom ktorom jedle rozprávali. Dúfam, že fotky napovedia 🙂
Thajsko je raj pre gurmánov
Veľkou cťou bola 2-dňová účasť mimoriadne charizmatickej p. ministerky cestovného ruchu na veľtrhu. Prezentovala svoju krajinu hodnú navštívenia s láskou a odbornosťou. Vďaka získanými priamymi kontaktmi dodávateľov turistických služieb na workshope, môžu naši cestovatelia užívať skvelé služby za výborné ceny na všetkých úrovniach
Thajsko je krajina návratov. Kto ho raz navštívil, chce sa vrátiť zas
Thajsko je zem krásnych kvetov
Thajsko je zem wellnessu
Thajsko je zem úsmevov
Thajsko je raj pre gurmánov
Thajsko je krajina návratov. Kto ho raz navštívil, chce sa vrátiť zas