Tri zastavenia pod Zoborom
(Dražovce – Nitriansky hrad – Oponice)
2024

      Počas tohto výletu sa môžete tešiť na návštevu troch zaujímavých miest v Nitre a jej okolí. Nadchnú vás svojou krásou i čarovnou atmosférou.

    Zastavenie prvé: Dražovský kostolík

      Kostolík svätého Michala Archanjela patrí nielen medzi najstaršie, ale aj medzi najfotogenickejšie sakrálne pamiatky na našom území. Románsky kostol týčiaci sa na vápencovom brale má vskutku dlhý a pútavý „životopis“. A niečo z neho nám aj prezradí. Dovolí nám nazrieť i do jeho vnútra a vyrozpráva nám pritom čo-to zo svojho príbehu…

Zastavenie druhé: Nitriansky hrad

      Nitra je mestom s mnohými pamiatkami i turistickými atrakciami. Jej dominantu však jednoznačne tvorí starobylý hrad. A práve k nemu povedú naše kroky. So sprievodcom si prejdeme veľký prehliadkový okruh, počas ktorého uvidíme hradný areál s nádvoriami a sprístupnenými záhradami, Katedrálu sv. Emeráma, či Diecézne múzeum. Nuž a kto bude mať záujem, môže vystúpiť i na katedrálnu vežu.

Po prehliadke hradu nám ešte zostane čas, aby sme pobudli v historickom centre Nitry a prípadne si v niektorej z príjemných reštaurácií alebo kaviarní posedeli.

Zastavenie tretie: Apponyiovská knižnica

      Len čo sa ocitneme v tomto magickom priestore, pochopíme, prečo je Apponyiovská historická knižnica považovaná za najkrajšiu interiérovú knižnicu na Slovensku. Založil ju gróf Anton Juraj Aponi v roku 1774 vo Viedni. Pôvodne obsahovala až 30 tisíc zväzkov. V súčasnosti ich má „len“ 8.222 a nechýbajú medzi nimi ani mnohé veľmi vzácne diela. Knižnica je súčasťou Oponického kaštieľa (Chateau Appony).

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
37 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

Dopravu, sprievodcu a poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa vstupy:

Hrad 2,50€, Apponyiovská knižnica 4€ (ceny pre seniorov)