Veľká noc na hradoch a zámkoch
Stredných Čiech
2024

      Poďte s nami užiť si veľkonočné sviatky na vznešených miestach s pútavými príbehmi – na hradoch a zámkoch Stredných Čiech.

Program: 

1.deň: 

      Odchod do Prahy vlakom. Tam nastúpime do nášho zájazdového autobusu, odvezieme sa na parkovisko pod hradom Karlštejn- jedného z najvýznamnejších v Čechách. Stredoveký hrad Karlštejn založil cisár Karol IV ako reprezentačné sídlo. V interiéri hradu si prejdeme základný prehliadkový okruh. Dotyky s históriou nám ponúkne i jedinečné Múzeum voskových figurín v obci Karlštejn, ktoré po prehliadke hradu navštívime. Okolo 18. hodiny sa na najbližšie tri noci ubytujeme v hoteli v centre mesta Beroun.

2.deň: 

      Začneme prehliadkou romantickej zrúcaniny hradu Krakovec. Starobylý hrad predstavuje ukážku vrcholnej gotickej architektúry a ponúka množstvo vzácnych dochovaných gotických architektonických prvkov. Hrad, na ktorom sa natáčali scény z filmu „Ať žijí duchové“, je známy aj ako posledné útočisko Majstra Jána Husa. Pokračujeme na Křivoklát, prehliadka. A na hradnom nádvorí nás poteší Veľkonočný jarmok. Nevšedným zážitkom bude návšteva nedostavanej gotickej katedrály Panny Márie v Panenskom Týnci. Deň zakončíme podvečernou prechádzkou v nádhernej záhrade zámku Lány.

 

3.deň: 

      Naša cesta 3. deň povedie k dvojhradiu v Čechách: Hrad Točník si nechal postaviť Václav IV ako sídelný hrad českého a rímskeho kráľa. Hrad Žebrák nám ponúkne nádherné výhľady na okolitú prírodu. Opustíme dvojhradie a vyberieme sa ešte na jeden zámok – Zbiroh s najhlbšou studňou v Európe. Na zámku Zbiroh žil a tvoril aj Alfons Mucha a práve tu vytvoril úžasné dielo Slovanská epopej. Po návrate do Berouna si budeme môcť prezrieť jeho historické centrum, alebo relaxovať v Aquaparku.

4.deň: 

      Odvezieme sa do skanzenu v Přerove nad Labem . Skanzen vznikol na konci 19. st. Uvidíme ukážky veľkonočných zvykov a tradícií z tohto regiónu. Zájazd ukončíme v poludňajších hodinách opäť v Prahe, na Hlavnej železničnej stanici. Avšak tí, ktorí by mali chuť vidieť ešte niečo navyše, budú môcť zájsť do blízkej historickej budovy Národného múzea, kde bude ešte stále nádherná výstava Baroko v Bavorsku a v Čechách (Příběh baroka).

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
319 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

  • 3x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami
  • dopravu klimatizovaným autobusom podľa programu
  • sprievodcu
  • poistenie CK proti úpadku
  • DPH

Cena nezahŕňa:

  • vstupy do jednotlivých pamiatok a atrakcií (výška vstupov do pamiatok a atrakcií počas celého zájazdu predstavuje cca KČ 1.445,- / dospelá osoba; KČ 1.040,- / dôchodca, ZŤP
  • doplatok za 1-posteľ.izbu 90€