Veľká noc v mondénnej Opatiji

(ostrov Krk, panoramatická plavba, ochutnávka v rodinnej syrármi a romantické istrijské mestečká s ubytovaním v nádhernom historickom hoteli na pobreží)
2024

      Pozývame prežiť tohtoročné veľkonočné sviatky na chorvátskej riviére. Ubytovanie bude v nádhernom historickom hoteli v „jadranskom Nice“. Centrálna Istria je posiata romantickými dedinkami a mestečkami v benátskom štýle, ktoré rozhodne nebudú chýbať ani počas tohto zájazdu. Kombináciu rôznôrodých zážitkov doplní aj panoramatická plavba a ochutnávka miestnych dobrôt…

Program: 

1.deň: 

      Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Dlhšiu zastávku si doprajeme v hlavnom meste Chorvátska. Záhreb je fascinujúce mesto, rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ takto volajú domáci svoje hlavné mesto. Krátka spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, či katedrály, individuálne voľno na obed. Popoludní pokračujeme v ceste až na pobrežie, do známeho letoviska Opatija, kde budeme ubytovaní počas celého zájazdu. Mestečko sa vyznačuje zvláštnym variantom mediteránskej klímy, kvôli čomu bolo pred 130 rokmi vyhlásené cisárom Františkom Jozefom za oficiálne klimatické kúpele Rakúsko-Uhorska. Aj vďaka tomu bola Opatija na prelomí 19. a 20. stor. jedným z najznámejších a najnavštevovanejších turistických miest Európy, ktoré navštevovali mnohé korunované hlavy a iné známe osobnosti z celého kontinentu. Ubytovaní budeme v úplnom centre mesta (len pár metrov od mora), v historickom hoteli z roku 1885 v secesnom štýle. Večera v hoteli.

2.deň: 

      Centrálna Istria má veľa romantických dedín a mestečiek, ktoré vás uchvátia svojim kultúrnym bohatstvom, úzkymi uličkami a jedinečnou atmosférou. Z trojice mestečiek navštívime najprv Hum, ktorý sa označuje za najmenšie mesto na svete. Toto zachovalé stredoveké mestečko s vysokými hradbami, bránami a strážnou vežou je ako vystrihnuté z filmu. Spoločná prechádzka po meste. Pokračujeme stredovekým mestečkom Pazin. Následne „Tanec smrti“ – najznámejšiu istrijskú fresku, nachádzajúcu sa v kostole Panny Márie na Škriljinah. Posledným bude príjemné mestečko Labin, ležiace na kopci a ponúkajúce nádherný výhľad na more, Kvarner, či ostrov Cres. V meste sú múzeá, galérie, príťažlivé kaviarničky a bary, malé obchodíky. Po príchode do Opatije možnosť poprechádzať sa na veľkonočnom trhu. Alebo sa prejsť po nádhernej opatijskej riviére.

3.deň: 

      Po raňajkách nás čaká sladká zastávka. Priamo v Opatiji sa totiž nachádza výrobňa známej čokolády. Privítajú nás welcome drinkom, vypočujeme si krátky príbeh o firme, absolvujeme ochutnávku čokolády.
Potom sa už presunieme na ostrov Krk – najväčší ostrov na Jadrane. Ostrovu dominujú olivové háje a svahovité pasienky, ktoré sú ideálne pre chov oviec. Aj rodinná farma na ktorú zavítame, sa venuje okrem pestovania olív aj výrobe syra. Čaká nás ochutnávka z 5 druhov syra, tunajších olív, či olivového oleja, ale aj vlastných fíg, či marmelády. Na záver si pripijeme pohárom bieleho, alebo červeného vína. Možný nákup vákuovaných syrov, či výborného olivového oleja. Poobede cesta späť na pevninu, kde si ešte užijeme prechádzku po mondénnej Opatiji. Kostol sv. Jakuba s parkom, dievča s čajkou, ale najmä opatijská promenáda je to, čo urobilo z Opatije jedno z najluxusnejších letovísk Rakúsko–uhorskej monarchie.

4.deň: 

      Hneď po raňajkách sa s riviérou rozlúčime panoramatickou plavbou.. Poslednú zaujímavú zastávku sme naplánovali v Rijeke. V centre mesta sa nachádza Kostol Nanebovzatia Panny Márie so šikmou vežou, ktorá je od osi odklonená o 40 cm. Mesto stráži už viac ako 1200 rokov pevnosť Trsat na kopci. Je odtiaľ nádherný výhľad na celý kvarnerský záliv.

Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
489 € / os.

Termín: 2024

Cena zahŕňa:

 • dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom, sprievodca zájazdu
 • ubytovanie v 4**** historickom hoteli v centre Opatije s polpenziou
 • degustácia v podnikovej predajni čokolády, spojená so sladkým darčekom
 • ochutnávka 5 druhov syra v rodinnej syrárni, olivového oleja, fíg, marmelády a olív + pohár bieleho, alebo červeného vína

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie – 4,50 € / deň
 • komplexné cestovné poistenie 20€
 • príplatok za jednolôžkovú izbu – 75€ (25€/noc)
 • pobytová taxa – cca 6€/pobyt
 • vstup do gotického kostolíka s najznámejšou istrijskou freskou
 • panoramatická  plavba po Opatijskej riviére (cca 1,5-2h)  – 25€
 • (záujem prosím nahlásiť v predstihu)