Zážitková Južná Morava
13.-14.sep. 2023

Južná Morava nás víta s otvorenou náručou – navštívime krásne vinohradnícke mestá- Znojmo, Mikulov, pozrieme si UNESCO Lednicko-Valtický areál, a užijeme si moravskú pohostinnosť s dobrým jedlom a vínom.

1.DEŇ

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, po cca 2 hod. jazdy návšteva Znojma – mesto s kráľovskou povesťou vypínajúce sa nad riekou Dyjou.
Prehliadka historického centra, Znojemského hradu, rotundy Panny Márie a sv. Kataríny. Znojemské podzemie – prechádzka labyrintom chodieb a pivníc tiahnucich sa popod domy a ulice centra – najväčší systém podzemných chodieb v Čechách. (cca 1 km)

Obed 12:30 – kulajda a vepřo-knedlo-zelo.

Poobede presun skvostu oblasti Južná Morava – do vinohradmi obklopeného mestečka Mikulov, ktorého dominantou je barokový zámok stojaci na skalnatom útese, s najrozsiahlejšou tuzemskou expozíciou vinárstva a vinohradníctva,
Ubytovanie  Potom prechádzka po historickom centre – Sgrafitový dom, U rytierov, Dietrichsteinská hrobka v bývalom kostole Sv. Anny na hlavnom námestí.

Večera vo vínnom sklípku, (hneď pri ubytovaní),  degustácia moravských vín a ich neobmedzená konzumácia

2.DEŇ:

Odchod do jedinečného Lednicko – Valtického areálu

– je považovaný za najrozsiahlejší komponovaný krajinný celok v Európe, ba možno i na svete. Nenadarmo bol v roku 1996 zapísaný do Zoznamu svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO. Založil ho rod Lichtenštajnovcov, ktorý do výstavby a zveľaďovania areálu investoval nemalé bohatstvo.  

Noblesa Valtického zámku si nás podmaní počas prehliadky jeho reprezentačných miestností (vstup 230 Kč). A nádherná záhrada s mnohými príťažlivými architektonickými prvkami, ktorá ho obklopuje, pozýva na príjemnú prechádzku. V Bylinkovej záhrade sa zasa budeme mať možnosť zoznámiť s vyše 200 druhmi liečivých a úžitkových byliniek.

15-min.ochutnávka miestnych vín v priestoroch zámockých pivníc

Presun do Ledníc – zámok  je obklopený francúzskou záhradou a rozľahlým parkom. (vstup 240 Kč) alebo môžete vyraziť od Maurskej vodárne konským povozom okolo Loveckého kaštieľa k Janohradu. Cesta je dlhá cca 3 km a trvá asi 25 minút. Po návšteve Janohradu môžete ísť loďou k Minaretu. Plavba je dlhá cca 4 km a trvá asi 30 minút. Po návšteve Minaretu sa potom môžete vrátiť pešo cca 1,8 km k zámku, alebo môžete aj na spiatočnej ceste využiť lodičku alebo konský povoz.

V poobedných hodinách odchod domov.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
190 € / os.

Termín:  15.-16.sep. 2023

Cena zahŕňa:

Doprava, sprievodca, ubytovanie v 2-lôžkových izbách, obed 13.sep. v Znojme, prehliadka Znojma, vstup do podzemných chodieb v Znojme, bohatá večera s vínom  v Mikulove.
Prehliadka Ledníc a Valtíc, ochutnávka vína  v Salóne vín vo Valticiach. Poistenie CK proti úpadku.