Rakúske Alpy

Rakúske Alpy

V prekrásnom prostredí národného parku Vysoké Taury v obklopení majestátnych Álp v kľudnej dedinke Mallnitz v nadmorskej výške 1200 m sa nachádza náš alpský penzión Eggershof***.

V hoteli, spravovanom  už  4. generáciou rodiny Supersberger sa nachádza wellness centrum (fínska sauna, infra sauna s nižšou teplotou, relaxačná miestnosť, vyhrievané lavičky), stolný tenis, televízna/spoločenská miestnosť.

Budeme ubytovaní v pohodlných 2-3 posteľových izbách. Izby majú sprchový kút, WC, sušič vlasov, TV, WIFI.

Stravovanie – polpenzia. Raňajky formou bufetu, večera 3-chodová a šalátový bar.

Pripravili sme pre Vás tento program:

1. deň

Odchod ráno z Bratislavy. Cestou sa zastavíme v mestečku Millstatt, odkiaľ absolvujeme panoramatickú hodinovú plavbu loďou po Millstätter See.

2. deň
Výlet lanovkou pod vrch Ankogel

Dráha pozostáva z dvoch úsekov. Prvá prestupná stanica v lokalite Hochalmblick sa nachádza vo výške 1 941 m. Odtiaľto sa dajú robiť rôzne prechádzky a túry, napr. k jazeru Kleiner Tauernsee. Vrcholná stanica v n. v. 2 637 m leží kúsok pod hlavným hrebeňom a po 20 min. pešo prídeme na chatu Hannoverhaus (2 719 m).

Chata z r. 1911 je pomenovaná po predsedovi hannoverskej sekcie Nemecko-rakúskeho alpského spolku, J. K. M. Arnoldovi. Neďaleko chaty sa nachádza malé mauzóleum, kde je umiestnený jeho popol.

3. deň
Tiesňava Raggaschlucht

Nachádza sa na južnom okraji známeho horského strediska Flattach v údolí Mölltall. Názov je vraj odvodený zo slovanského slova rak (potočný). Vďaka svojej zovretosti a hĺbke až 200m je tiesňava veľmi pôsobivá. Návštevníci stúpajú hore sústavou drevených mostíkov a schodov za doprovodu burácajúceho potoka Raggabach (cca 50min.). Priechod končí vodopádom, nasleduje výstup z rokliny a návrat lesnou cestou ( cca 20-30min.).

4. deň
Mölltaler Gletscher

Pocestujeme najdlhšou tunelovou zubačkou na svete. Je vysekaná do obrovského skalného masívu. Vzdialenosť takmer päť kilometrov prekoná za neuveriteľných osem minút. Z údolnej stanice vo výške 1 255 metrov vyvezie pasažierov tunelom s 18% až 24% stúpaním až do výšky 2200 m. Odtiaľ pôjdeme ďalej lanovkou až do výšky 3122m.

5. deň

Cestou domov, sa zastavíme na fascinujúcej stavbe, najvyššej priehradnej hrádzi Rakúska – Kölnbreinsperre. Vo výške 1 933 m n. m. sa nachádza plošina so sklenenou podlahou, cez ktorú vidíte až na dno stovky metrov hlbokej priepasti. Odvážlivci môžu tak absolvovať Skywalk – nebeskú prechádzku. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

CELKOVÁ CENA ZÁJAZDU:
389

termín:  6. – 10. september 2021

Cena  zahŕňa: 4x Ubytovanie s polpenziou v hoteli ● šnaps na privítanie ● autobusovú dopravu z Bratislavy ● program ako je uvedený, so všetkými vstupmi vrátane lanoviek ● Neobmedzený vstup do krytej plavárni s vírivkami ( 5min.pešo od penziónu) ● lehátka v záhrade na opaľovanie ● horský bicykel na 1deň zadarmo, alebo elektrický bicykel so zľavou ● sprievodcu počas celej doby zájazdu● poistenie CK pre prípad úpadku.

Cena  nezahŕňa: príplatok za 1-posteľ. izbu – 36€/pobyt komplexné cest. poistenie – 20€/pobyt zahŕňajúce aj
poistenie storna zo zdravotných dôvodov